Kezdjük az alapokkal, mire is jó a projektor és egyáltalán mi az? Biztos valami nagyon drága dolog, amit csak puccos irodák engedhetnek meg maguknak, meg konferenciatermek. Nos, a blog arról szól, hogy ez mind elérhető, méghozzá egy átlagos tévé árából. Persze határ a csillagos ég, igaz, a tévéknél is.

Tehát mikor is érdemes projektort venni? Ha szeretnénk a tévé kijelzőjénél SOKKAL nagyobban filmet nézni. Egy kis moziélmény otthonra, csak sokkal olcsóbb a pattogatott kukorica. A képátló egy átlagos tévénél manpság 80-120 centi. A projektorok 2-4 méter közti képátlót tudnak a lakásban produkálni, ami sokkal kisebb, mint egy moziban, de sokkal közelebb is ülünk a képhez, tehát ideális esetben betölti a látómezőt.

A blog azoknak szól leginkább, akiknek a film nem másodlagos háttérzaj a lakásban, hanem aki figyelni szeretne rá. Közben nem vasal, nem tervez űrhajót, nem címez borítékokat, nem internetezik, hanem a filmre koncentrál. A filmtársaság logójától kezdve a végéig. Maunikasóra, híradóra, megasztárra kizárólag akkor, ha azt is teljes áhitattal nézed, de szerintem ezek megosztott figyelmű műsorok, mellete mindenki csinál mást is. Ha pedig a falon 8 négyzetméteren mozog valami, akkor elég nehéz másra koncentrálni.

Azt hiszem megvagyunk, azok maradnak, akik FILMEKET szeretnek nézni, de fókuszt nemannyira. Vágynak moziélményre, de nem szeretik a tömött mozit, és szeretnek pisilni film közben. Az pedig otthon megvár. Visszatekerheted. Aki úgy érzi, 1000-1400 forintért picit sok egy mozijegy. Az is marad olvasni, aki már tudja, hogy ezekre vágyik, de fogalma sincs, melyik zümmögő fényes dobozt vegye, és mivel jár, ha vesz egy ilyet? Vajon a projektor a drága, vagy a midenféle kiegészítő? Kell-e a sok kiegészítő? Vajon a boltban miért akarnak az egyikre mindenáron rábeszélni? Érdemes-e használtan venni? Rengeteg kérdés, mielőtt ezekre válaszolunk, nézzük meg technikai oldalról, hogyan is épül fel a projektor, mik a legfontosabb jellemzői?

Miről szól ez a blog?

2010.08.13. 08:25

Üdvözöllek, Öltönyös vagyok. Ebben a blogban a projektorokról szeretnék írni, információt adni, összefoglalni, milyen paraméterekre is kell figyelni, ha vásárolni szeretnél. Mit jelentenek a rövidítések, mikor érdemes projektort használni, mikor nem. Hogyan érdemes használni? Célom pusztán az információ adás, így nem akarlak rábeszélni egyetlen márkára, típusra sem.

Ismered az érzést, amikor egy weboldal gyorsan nyakadba zúdít egy csomó információt, majd amikor már kellemesen összeazvarodtál, rögtön ajánl is neked egy kész megoldást, természetesen az ő boltjából, az ő rendszerét, az ő szakembereivel. Valahogy sosem hiteles nekem az ilyesmi, mert ugye a kereskedő alapvetően szeretne eladni, így hiába lenne elég az egyszerű felhasználónak egy kenyérpirító, 10 perc alatt megpróbálják meggyőzni, hogy vegyen kenyérsütőt, 10 évre szóló lisztszállítói szerződést, 100 oldalas kenyér-recept gyűjteményt, majd kenyérszeletelőt, szuperlézeres pengékkel, végül a cserélhető fűtőszálas kenyérpirítót, teflon-acél bevonattal és 16 funkciójú visszajelzőledekkel. A vevő csak hebeg, ő csak egy egyszerű kenyérpirítót szeretett volna. És elég is lett volna neki.

Ez a bajom a mindenféle "szakértői" blogokkal, hogy miután jól megmondták, hogy is működik a termékkör, rögtön az arcom alá tolják, hogy ezek alapján nekem a legmegfelelőbb az ő termékük, amelyik a legolcsóbb, legjobb a piacon, és ha most rendelek, ajándékot is kapok. Ekkor villámgyorsan megkérdőjelezem az egész oktató anyag hitelességét, és kis keresés után kiderül, hogy voltak aprób csúsztatások a dologban.

Nos, engem nem támogat egyetlen kereskedő vagy gyártó cég sem, és nem akarok semmit eladni neked, azt hiszem csak így lehetek objektív és hiteles. Az itt leírtak rengeteg kutatómunka alapján készültek, illetve van saját tapasztalat is otthonomból, irodákból, előadótermekből. Ha érdekel a téma, kövesd a blogot, igyekszem gyakran írni!

süti beállítások módosítása